Новини та оголошення

З нагоди відзначення Всесвітнього дня діабету 2019 року, девіз якого цього річ «Сім’я і діабет. Діабет стосується кожної родини», викладачі кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології спільно зі співробітниками ОКУ «Чернівецький обласний ендокринологічний центр», студенти БДМУ організували серію акцій, присвячених проблемі цукрового діабету.

Під керівництвом доцента кафедри Піддубної А.А. впродовж місяця студенти нашого університету виступили з лекціями на тему «Обережно, діабет!» в середніх навчальних закладах міста та області: КНТЕУ (лектори Левчук Л., Петрунів Х.), Чернівецький ліцей № 3 (лектори Галак І., Левківська О.), Чернівецький медичний коледж БДМУ (лектори Дребіт Н., Боднарчук К.), Чернівецька гімназія № 4 (лектор Маталега І.), Заставнівська загальноосвітня школа (лектори Синицька Т., Гуменюк О.).

Напередодні Дня діабету (12-13 листопада) було проведено анкетування населення з метою раннього виявлення цукрового діабету студентами 9 групи 4 курсу БДМУ (Голота А., Маталега І., Дмитрюк І., Скринчук А., Стасів Т.), які поширювали листівки з інформацію про цукровий діабет, тематичну літературу, а також проводили анкетування перехожих на предмет встановлення ступеня ризику цього захворювання.

13 листопада на базі геріатричного центру під керівництвом доцента Паньківа І.В. була проведена акція по ранньому виявленню цукрового діабету у людей похилого віку, а також з метою надання консультативної допомоги. Обстежено 45 осіб, серед яких у семи вперше виявлено порушення вуглеводного обміну.

14 листопада в рамках акцій в конференц-залі Чернівецького обласного ендокринологічного центру виступили голова Асоціації ендокринологів Чернівецької області, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології професор Пашковська Н.В., головний лікар ЧОЕЦ Леонова М.О., голова ГО пацієнтів, хворих на цукровий діабет «Діабет – право на здорове життя» Поліщук І.О., які озвучили актуальні питання цукрового діабету в Україні та світі, а також окреслили основні завдання щодо покращання надання допомоги хворим на цукровий діабет в Чернівецькій області.
Зважаючи на тематику цьогорічного Дня, грамотами і подарунками за успіхи у самоконтролі цукрового діабету та профілактиці його ускладнень були відзначені найкращі родини пацієнтів.

Цього ж дня у поліклінічному відділення ЧОЕЦ відбулося скринінгове обстеження населення. Обстежено 165 осіб, серед яких у 4 вперше виявлено порушення вуглеводного обміну. Всі бажаючі отримали консультації співробітників кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, лікарів-ендокринологів ЧОЕЦ, а також вузьких спеціалістів центру та співробітників клінічних кафедр БДМУ: нефролога, дерматовенеролога, офтальмолога, невролога, алерголога, гінеколога.

Інформація, яка має бути озвучена і усвідомлена кожним, украй проста: діабет – нестримно зростаюча епідемія, але зміна способу життя може запобігти катастрофі!

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Щиро вітаємо Вас з Днем працівників освіти! Бажаємо вам міцного здоров’я, безхмарних днів, творчої наснаги, нових педагогічних звершень. Хай засіяна Вашою невтомною працею освітянська нива дає багаті врожаї нових талантів, яскравих особистостей та визначні перемоги й здобутки в житті.

З повагою, колектив кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології

БДМУ увійшов у ТОР20 в рейтингу ЗВО України!

Ми другі серед медичних ВНЗ України

Вельмишановні науковці університету!

5111, 13, 18 лютого 2019 року відбудеться 100-а підсумкова наукова конференція професорсько-викладацького персоналу Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» присвячена 75-річчю БДМУ.

11, 13 лютого – пройдуть секційні засідання.

Початок о 16 годині.

18 лютого – відбудеться пленарне засідання (конференц-зала університету, Театральна площа, 2)

Початок о 16 годині.

Програма конференції

Шановні молоді науковці!

2-5 квітня 2019 року на базі нашого університету відбудеться VІ Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів і молодих учених BIMCO 2019.

Студентське наукове товариство та Рада молодих учених Буковинського державного медичного університету щиро запрошують Вас взяти участь у науковому форумі.

Для участі у конгресі необхідно до 20 лютого 2019 року пройти онлайн-реєстрацію на сайті конгресу.