Новини та оголошення

МАЙстер-клас з дієтичного харчування

Дієтичне харчування є одним з найважливіших профілактичних засобів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров'я населення. Разом з тим, дієтичне харчування є й істотною частиною комплексного лікування захворювань. При багатьох надтяжких захворюваннях, зокрема, при цукровому діабеті, ожирінні тощо лікувальне харчування є найважливішим самостійним терапевтичним фактором.


Саме ці питання обговорювалися під час майстер-класу з дієтичного харчування, організованого співробітниками кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології та студентами ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет» на базі ОКУ «Чернівецький обласний ендокринологічний центр». 7 квітня, з нагоди відзначення Всесвітнього дня здоров’я, провідні фахівці-дієтологи, ендокринологи, гастроентерологи, нефрологи, імунологи міста ознайомили всіх небайдужих до свого здоров’я чернівчан із особливостями дієтичного харчування за наявності чисельних захворювань шлунково-кишкового тракту (лектор – к.мед.н., доцент Паліброда Н.М.), нирок (лектор – д.мед.н., професор Зуб Л.О.), порушень з боку імунної (лектор – д.мед.н., доцент Коваль Г.Д.) та ендокринної систем (лектор – д.мед.н., професор Пашковська Н.В.). Особливу увагу відвідувачів зазначеної акції, серед яких були як пацієнти ЧОЕЦ, так і лікарі загальної практики, інших фахів, пересічні громадяни нашого міста, привернув майстер-клас, зорганізований студентами-науковцями БДМУ, що пройшов під гаслом «А чи відомо вам, що ви їсте? Міфи і реалії здорового харчування». Жвава дискусія наприкінці лекцій, чисельні питання аудиторії стосовно корекції харчової поведінки за наявності різноманітних захворювань свідчать про надзвичайну актуальність та неоціненне практичне значення проведеного заходу, завершенням якого стало побажання всім учасникам «Харчуйтеся правильно! Будьте здоровими і щасливими! Живіть у мирі та злагоді!».Ендокринологи Чернівецької області створили професійну лікарську асоціацію

На сьогоднішній день лікарське самоврядування – норма життя медичної галузі розвинених країн, у більшості з яких діяльність лікарських асоціацій регулюється спеціальним законом, а сама вона спрямована на формування персональної відповідальності лікаря за свою діяльність перед професійною організацією, яка у свою чергою відповідає за нього перед пацієнтами і державою. Саме такий «асоціативний» ланцюжок спроможний водночас задовольнити потреби пацієнта і захистити права медичних працівників, що особливо актуально для України.

Враховуючи надзвичайну актуальність проблем ендокринної патології в Чернівецькій області, необхідність постійного підвищення професійного рівня ендокринологів, дитячих ендокринологів, ендокринних хірургів, сімейних лікарів та лікарів суміжних спеціальностей нашої області в галузі ендокринології, а також з метою більш тісної співпраці науковців БДМУ та представників практичної охорони здоров’я було вирішено створити обласну професійну лікарську асоціацію ендокринологів.

16 березня 2017 року в ОКУ «Чернівецький обласний ендокринологічний центр» відбулися установчі збори лікарів-ендокринологів, ендокринних хірургів на фахівців суміжних спеціальностей, що займаються ендокринною патологією, на яких одноголосно було прийнято рішення про створення обласної громадської організації «Асоціація ендокринологів Чернівецької області». Під час зборів був затверджений Статут Асоціації, обране Правління, ревізійна комісія та встановленемісцезнаходження організації.

За результатами голосування Головою «Асоціації ендокринологів Чернівецької області» одностайнообрано завідувача кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ, доктора медичних наук, професора Пашковську Н.В., заступниками голови Правління Асоціації – професора кафедри хірургії БДМУ, доктора медичних наук, професора Білоокого В.В. та головного лікаря ОКУ «Чернівецький обласний ендокринологічний центр» Леонову М.О., членами Правління Асоціації  – головного позаштатного ендокринолога Чернівецької області Шевчук С.М., головного позаштатного дитячого ендокринолога Чернівецької області Крецу Т.М. та головного позаштатного ендокринолога м. Чернівці Ракову А.А.Основною метою діяльності Асоціації є об’єднання її членів для сприяння створенню оптимальних умов для всебічної реалізації їх творчого потенціалу, соціального захисту ендокринологів та фахівців суміжних спеціальностей, працівників охорони здоров’я в наданні спеціалізованої кваліфікованої медичної допомоги хворим та для профілактики ендокринних захворювань.
СВЯТО МИКОЛАЯ

Вже доброю традицією для співробітників кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет» стало проведення благодійних акцій до Дня Святого Миколая. Цей рік не став винятком: 19 грудня разом зі студентами–гуртківцями доценти кафедри Лариса Павлович, Віталій Маслянко, Ольга Оленович відвідали ендокринологічне відділення Обласної дитячої клінічної лікарні з подарунками «від Святого Миколая». Майбутні лікарі – студенти 21 групи 4 курсу, 28 групи та 21 групи 6 курсу дарували маленьким пацієнтам, в тому числі дітям, хворим на цукровий діабет, спеціальні фрукти, солодощі та печива для діабетиків, адже наявність такого серйозного захворювання, як діабет, не повинна позбавляти дитину радощів цього чудового свята. Та головним подарунком для всіх стали радість, теплота спілкування та віра у справжні дива.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ

Цукровий діабет - швидкозростаюча глобальна медико-соціальна проблема, що створює загрозу для здоров'я людей, їх родин, держав та всього світу в цілому. Це перше неінфекційне захворювання, відносно якого ВООЗ оголосила стан епідемії. Щорічно від цукрового діабету та його ускладнень у світі помирає близько 5 млн. осіб.

Зважаючи на актуальність проблеми, зусиллями Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міжнародної діабетичної федерації з 1991 року започатковано проведення Всесвітнього дня боротьби з діабетом щорічно 14 листопада (у день народження відкривача інсуліну Фредеріка Бантінга). Останніми роками цей День проходить під егідою ООН, яка поставила діабет в один ряд зі ВІЛ/СНІДом та туберкульозом, віднісши їх до соціально-значущих захворювань. Головна мета запровадження цього Дня полягає у поширенні серед населення різних країн знань про цукровий діабет, про чинники, що ведуть до його розвитку та заходи, які потрібно здійснювати для попередження його розвитку, а також у проведенні заходів з ранньої діагностики цього захворювання.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом співробітники кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, Чернівецького обласного ендокринологічного центру та студенти БДМУ 14 листопада провели акцію у геріартричному пансіонаті м. Чернівці. Всім пацієнтам було проведено скринінгове обстеження рівня глюкози в крові із подальшою консультацією ендокринологів. З мешканцями пансіонату проведені бесіди з питань профілактики та раннього виявлення цукрового діабету, поширена тематична література, а хворим на цукровий діабет презентовані фіточаї та допоміжні засоби для інсулінотерапії. 
ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПРОФІЛАКТИКИ ОСТЕОПОРОЗУ

Остеопороз – це хронічне прогресуюче  захворювання, при якому знижується щільність кісткової тканини і як наслідок скелет стає більш крихким, а вірогідність виникнення переломів зростає. Згідно статистики ВООЗ остеопороз посідає четверте місце у списку причин інвалідності і смертності людей після інфекційних захворювань. Остеопороз – суттєва загроза  як для жінок так і для чоловіків. Жінок ця хвороба вражає після 50 років, а чоловіків після 70 років. Серед вторинних форм остеопорозу найчастіше трапляється ендокринний, який супроводжує такі захворювання як: гіперкортицизм, гіперпаратиреоз, тиреотоксикоз (дифузний токсичний зоб, токсична аденома), гіперпролактинемія, акромегалія, цукровий діабет, гіпогонадизм.

Впродовж тижня студентами 12 групи 6-го курсу під керівництвом доцента кафедри Павлович Л.Б. проведено скринінг-анкетування мешканців міста Чернівці з метою виявлення серед населення ризику розвитку остеопорозу. Особам, у яких за даними опитування виявлено схильність до цього захворювання, було  рекомендовано звернутися до відповідних фахівців.

19 жовтня 2016 року на кафедрі клінічної імунології, алергології та ендокринології відбувся круглий стіл з нагоди Всесвітнього дня профілактики остеопорозу, у якому взяли участь студенти та викладачі кафедри. Студенти-гуртківці виступили з повідомленнями «Обмін кальцію нанізмі людини», «Остеопороз при ендокринних захворюваннях», «Лікування та профілактика остеопорозу». Всі доповіді викликали значний інтерес та жваву дискусію серед присутніх.МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛІКАРЯ

3 жовтня з нагоди Міжнародного дня лікаря на кафедрі клінічної імунології, алергології та ендокринології було проведено круглий стіл на тему «Етика і деонтологія в медицині». Студенти-гуртківці Савчук Артем та Шершньова Валентина підготували презентацію, в якій було детально розглянуто основні аспекти спілкування медичного персоналу з пацієнтами та їх родичами, з колегами. Особлива увага приділялася обговоренню проблемних ситуацій, суспільних, особистісних та професійних обставин, що унеможливлюють дотримання медиками загальних правил етики та деонтології у спілкуванні з оточуючими, та пошуку можливих шляхів його покращення.Шановні викладачі, дорогі студенти! Прийміть сердечні вітання з нагоди початку навчального року та побажання професійного росту, значних досягнень і здобутків. 

Нехай новий 2016-2017 навчальний рік принесе багато цікавих зустрічей, відкриттів та перемог.