Студентський науковий гурток

На кафедрі працює студентський науковий гурток, відвідувачі якого неодноразово посідали призові місця на Всеукраїнських та Міжнародних студентських наукових форумах. Пріоритетним спрямуванням роботи гуртка є курація хворих на ендокрино- та імунопатії, розбір клінічних випадків, експериментально-лікувальна діяльність, а також реферативна робота з ендокринології та клінічної імунології, алергології. 


           Царик Ірина,
               студентка 6 групи 6 курсу, спеціальність "Лікувальна справа",
                 староста студентського гуртка у 2016-2017 н.р.
        Засідання гуртка проводяться за адресою кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології: вул.Ю.Федьковича, 54 (3-й поверх) та вул.О.Гузар, 2А о 16:00 згідно плану. 

Доцент Павлович Л.Б.  зі студентами-гуртківцями
Доцент Ляшук Р.П. зі студентами-гуртківцями
ДОСЯГНЕННЯ НАШИХ ГУРТКІВЦІВ

Члени студентського наукового гуртка кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології беруть активну участь у наукових форумах, що проводяться для молодих науковців в Україні та за її межами, достойно представляють наш заклад під час Всеукраїнських фахових олімпіад. Так, 27-28 березня 2012 року під час ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з ендокринології (англійською мовою), що проводилася в Луганському державному медичному університеті, Студенти-гуртківці Аідоо Фреда Ману (Гана) та Аджей Бенні Теттей (Гана) посіли почесні IV (Аідоо Фреда Ману) та ХІІ місця (Аджей Бенні Теттей), продемонструвавши кращий командний результат. 


Максимчук Наталя та Кузьменчук Олена, що представляли наш університет у Донецькому національному медичному університеті ім.М.Горького, де 24-27 квітня 2012 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Клінічна імунологія», посіли ІІ місце (Максимчук Н.) та отримали нагороду «За високий рівень знань» (Кузьменчук О.).

    У 2013 році, під час ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з ендокринології (англійською мовою) у Луганському державному медичному університеті 25-26 квітня наш ВНЗ представляли студенти медичного факультету №3 Діксіт Анкіта та Валодара Рахулкумар, які вибороли ІІ (Діксіт Анкіта) та VI місце (Валодара Рахулкумар)   


Під час ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з клінічної імунології та алергології, що відбувся в Донецькому національному медичному університеті 24-27 квітня 2013 року, наші гуртківці Дрозд В.Ю. та Бурак І.А. були нагородженні грамотами за високий рівень клінічного мислення. 

            

       У ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Ендокринологія» (українською мовою), що відбувся 10-11 квітня 2014 року у Луганському державному медичному університеті, представниця нашого ВНЗ Свідрак Іванна виборола ІІІ місце.


    

У Всеукраїнській студентській олімпіаді з ендокринології, яка відбулася 10-12 квітня 2017 року на базі Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова, представники команди БДМУ Царик Ірина та Галицька Валерія достойно представили наш університет і показали високий рівень знань та вмінь з ендокринології. За підсумками проведення олімпіади Царик Ірина виборола почесне ІІІ місце.        Традиційно щороку студенти-гуртківці беруть участь у науковому форумі для молодих науковців з України та інших держав, організатором якого є Буковинський державний медичний університет. У 2012 році доповіді гуртківців кафедри представлені на секційних засіданнях «Внутрішня медицина» та «Clinical medicine» (англійською мовою) ІХ Міжнародної медико-фармацевтичної конференції студентів і молодих вчених «Новітні технології в медицині» (4-5 квітня 2012 року). В роботі конференції взяли участь студенти й молоді вчені України, Польщі, Чехії, Білорусі, Росії, Молдови, Придністровської молдавської республіки. Наукові здобутки студентів-гуртківців кафедри: диплом І ступеняСоколов Богдан Вадимович (науковий керівник – професор Пашковська Н.В.),  диплом ІІ ступеняАідоо Фреда Ману (науковий керівник – доцент Оленович О.А.), грамота «За кращу презентацію наукового дослідження»Зікуну Патієнс (науковий керівник – доцент Оленович О.А.), «За активну участь у науковій дискусії»Опоку Емелін (науковий керівник – доцент Оленович О.А.).Цьогоріч наукові здобутки студентів та молодих науковців з імунології та ендокринології були представлені 27 березня 2013 року на секційному засіданні «ЕНДОКРИНОЛОГІЯ ТА ІМУНОЛОГІЯ» в рамках Х Ювілейної міжнародної медико-фармацевтичної конференції студентів і молодих вчених «Актуальні питання медицини і фармації» (27-28 березня 2013 року, М.Чернівці), а також секції «Clinical medicine» (англійською мовою).

В ході роботи секційного засідання «Ендокринологія та імунологія», яке відвідало 23 особи (співробітники кафедри, лікарі-інтерни, студенти різних курсів), було представлено 12 доповідей, серед яких 11 усних та 1 стендова. Представлені роботи викликали жвавий інтерес та дискусію у слухачів та інших учасників.

Найкращі роботи були нагороджені дипломами І-ІІІ ступенів: дипломом І ступеня нагороджений Соколов Богдан студент 5 курсу БДМУ (тема доповіді «Особливості емоційно-особистісних реакцій у хворих на синдром діабетичної стопи», науковий керівник – професор Пашковська Н.В.); дипломом ІІ ступеня нагороджена Фочук Маріанна – студентка 4 курсу БДМУ (тема доповіді «Кокарніт в комплексній терапії діабетичної полінейропатії», науковий керівник – доцент Павлович Л.Б.); дипломами ІІІ ступеня нагороджені Морозюк Ярослав – лаборант кафедри (тема доповіді «Рівень глікозильованого гемоглобіну, як тест діагностики гестаційного цукрового діабету», науковий керівник – доцент Маслянко В.А.) та Кміть Наталя – студентка 4 курсу БДМУ (тема доповіді «Гіполіпідемічна терапія у хворих із цукровим діабетом типу 2 у поєднаннї із ішемічною хворбою серця», науковий керівник – доцент Ілюшина А.А.).

Крім того, було відзначено кращі доповіді в наступних номінаціях:

  • за оригінальність наукового дослідженняАгадазе Фідан Нусрат кизи (студентка 4 курсу БДМУ);
  • за кращу презентацію наукової роботи – Карвацька Юлія (студентка 6 курсу БДМУ);
  • за активну участь у науковій дискусії – Марчук Юлія (аспірант, БДМУ).

Водночас, під час роботи секції «Clinical medicine» (англійською мовою) клінічний ординатор кафедри Юсуф Ахмед Омар виборов ІІ місце з доповіддю на тему «Differential peculiarities of brain neuroimaging in patients with diabetic encephalopathy in dependence on the type of basic disease».
Традиційно студети-гуртківці долучаються до проведення заходів та акцій, присвячених актуальним проблемам ендокринології, імунології та алергології, зокрема - відзначенню Всесвітнього дня діабету, Всесвітнього дня алерголога, Всесвітнього дня імунітету, Європейських тижнів імунізації тощо, а також благодійних акцій.

В рамках відзначення Всесвітнього дня діабету щороку викладачі кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології разом  із членами студентського наукового гуртка кафедри та лікарями-інтернами долучаються до акцій для дітей, хворих на цукровий діабет. Так, 12 листопада 2012 року студентами-гуртківцями проведено вікторину «Чи все тобі відомо про цукровий діабет?» з цікавими призами та подарунками20 жовтня 2013 року в рамках такої акції маленьких пацієнтів очікувала цікава інформаційна програма, подарунки та концерт вихованців міського палацу дітей та юнацтва.


Щороку 14 листопада з ініціативи співробітників кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, студентів медуніверситету та співробітників Чернівецького обласного клінічного ендокринологічного центру проводяться різноманітні заходи, присвячені відзначенню Всесвітнього дня діабетупід загальним гаслом «Об‘єднаємося у боротьбі з діабетом!». 


Студенти-волонтери та лікарі-інтерни поширюють листівки з інформацію про цукровий діабет, тематичну літературу на вулицях нашого міста, а також проводять анкетування перехожих на предмет встановлення ступеня ризику цього захворювання, беруть участь у проведенні безкоштовного визначення глюкози крові всім бажаючим, впродовж місяця напередодні вказаної дати виступають з лекціями на тему «Обережно, діабет!» в середніх навчальних закладах міста та області з метою поширення знань про цукровий діабет серед молоді краю.
За словами молодих лекторів, подана в цікавій формі та почута з вуст майже однолітків інформація викликала чи не більшу довіру, ніж звичні настанови вчителів та батьків. Завдяки бажанню волонтерів виступати в школах, які вони закінчували, подібні акції набувають міжрегіонального характеру, адже виходять за межі Чернівецької області.         Кульмінацією такої акції 2012 року став яскравий студентський флеш-моб, учасники якого створили блакитне коло (символ Міжнародної діабетичної федерації та Всесвітнього дня діабету) та білими літерами створили гасло «Зроби аналіз – попередь діабет!».


Традиційним стало залучення до відзначення Всесвітнього дня діабету й іноземних студентів. Такі заходи, як проведення круглого столу на тему «Діабет у моїй країні», під час якого студенти виступають з доповідями «Цукровий діабет – всесвітня проблема. Поширеність цукрового діабету серед населення моєї країни», «Атлас цукрового діабету в моїй країні», «Цукровий діабет у різних регіонах моєї країни», «Роль уряду в керуванні та попередженні поширеності цукрового діабету в моїй країні», «Особливості лікування та профілактики цукрового діабету в моїй країні», «Ускладнення цукрового діабету: віковий та гендерний аспект» тощо, семінарів для іноземних студентів на тему «Розповсюдженість цукрового діабету на Планеті», ін. Загальним гаслом таких заходів є теза «Жодна країна світу немає імунітету до цукрового діабету, і попередження його розвитку – справа кожної людини на планеті!».

 
        

        З нагоди Всесвітнього дня алерголога студентами-гуртківцями підкерівництвом доцента кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Каспрук Н.М. проводяться цикли лекцій серед учнів старших класів ЗОШ Чернівецької області на тему «Профілактика харчової алергії», а також скринінгове алерготестування учнів шкіл та студентів БДМУ.
1 березня з нагоди відзначення Всесвітнього дня імунітету студенти 5-го курсу - члени наукового гуртка кафедри залучаються до проведення санітарно-просвітницьких акцій в навчальних закладах міста (в Буковинському університеті, Чернівецькому державному університеті ім.Ю.Федьковича, Чернівецьких ліцеях та гімназіях), спрямованих на привертання уваги спільноти до актуальних проблем  імунітету. Заходи по популяризації Дня імунітету проводяться із залученням засобів масової інформації та великих організованих колективів.


З 18 по 24 квітня у рамках проведення Європейського тижня імунізації, започаткованого з 2005 року з ініціативи ВООЗ, проводяться санітарно-просвітницькі акції перед студентсько-учнівською аудиторією із залученням студентів – активістів 5-го курсу в навчальних закладах міста, спрямовані на підвищення інформованості та популяризації серед населення проведення щеплень з метою забезпечення захисту від інфекційних захворювань за допомогою вакцин, забезпечення здорового старту кожної дитини, безпеки життєдіяльності населення.

Студентське наукове товариство БДМУ